Zjazd Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Wielkopolskiego

W sobotę 7 października odbył się Zjazd Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Wielkopolskiego. Na spotkaniu oprócz oczywiście członków kół wielkopolskich, pojawiła się również delegacja pozostałych okręgów z różnych części Polski, oraz między innymi generał Jan Podhorski -żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, powstaniec warszawski, żołnierz wyklęty, któremu udało się przetrwać terror, jaki sprawili mu Niemcy oraz komunistyczni kaci.

7. października 2017r. w Poznaniu odbył się zjazd Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Wielkopolskiego, na którym zaprzysiężeni zostali nowi działacze oraz wybrano nowe władze okręgu.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w poznańskiej farze.
Następnie poznańscy działacze, zaproszeni goście oraz delegacje z innych okręgów zgromadzili się w Pałacu Działyńskich gdzie odbyła się część oficjalna zjazdu.

Po odśpiewaniu Hymnu Młodych wszyscy przybyli odmówili dziesiątkę różańca za naszą Ojczyznę, łącząc się w modlitwie z uczestnikami akcji Różaniec do Granic. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, w ich przemówieniach nie brakowało podziękowań za współpracę oraz propozycji i porad na dalszą działalność. Podsumowano także działalność Młodzieży Wszechpolskiej w Wielkopolsce. Przedstawiciele 10 wielkopolskich kół w kilku zdaniach przedstawili swoją aktywność, omawiając tylko 3 najważniejsze wydarzenia spośród wszystkich przeprowadzonych w ostatnim roku.

Po krótkiej przerwie nastąpiła kolejna ważna część zjazdu, na której przysięgę członkowską złożyło 6 działaczy, 5 z Poznania i jedna osoba z Wolsztyna.
Odbyły się także wybory nowego prezesa i zarządu okręgu. Prezesem Okręgu Wielkopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej został kol. Jakub Wawrzyniak z poznańskiego koła, jednogłośnie wybrany przez wszystkich uprawnionych do głosowania wielkopolskich działaczy. Natomiast członkowie MW Poznań wybrali nowego prezesa, którym został kol. Kamil Śliwiński.
W sposób szczególny podziękowano ustępującemu z funkcji prezesa okręgu kol. Janowi Dalcowi oraz kol. Ziemowitowi Przebitkowskiemu, który przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję prezesa poznańskiego koła.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zgromadzeni spotkali się na wspólnej integracji, podczas której toczyły się ciekawe rozmowy w miłej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz koleżankom i kolegom z innych okręgów, którzy w ten wyjątkowy dla nas dzień zaszczycili nas swoją obecnością.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

 

 

 

Artykuł sporządzony przez: K.K

Źródło: http://mw.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *