Młodzież Wszechpolska Drawsko sprzeciwia się budowie spalarni śmieci

Młodzież Wszechpolska Drawsko zorganizowała manifestację przeciwko budowie spalarni  śmieci w Drezdenku. Zgodę na jej wybudowanie wyraził burmistrz Drezdenka z Platformy Obywatelskiej, który nie reaguje na sprzeciw mieszkańców. 

W dniu 12.10.2017r. o godzinie 11:00, przed Urzędem Miejskim w Drezdenku Młodzież Wszechpolska Drawsko zorganizowała manifestację “Nie dla spalarni śmieci!“.
Około 200osób zebrało się, aby wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka (PO).

Po manifestacji, Młodzież Wszechpolska wraz z przeciwnikami inwestycji udała się na Salę Konferencyjną, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego. Tam odbyła się tam debata publiczna w sprawie projektu zagospodarowania przemysłowego terenu, podczas której próbowano wypytać inwestora Marka Szpendowskiego (według źródeł internetowych, były współpracownik SB), o ilość podobnie wykonanych inwestycji Spalarni Cytoplazmowych, oddziaływania spalarni na środowisko, oraz Burmistrza Drezdenka o jego zdanie w tej kwestii.


Niestety pytający nie otrzymali konkretnych odpowiedzi na nurtujące pytania, lecz po raz kolejny liczne tak zwane “argumenty” zasłaniające prawdziwe zagrożenia jakie może spowodować spalarnia na środowisko, oraz zdrowie mieszkańców 
Drezdenka.

Niestety przedstawiciele ochrony środowiska nie pojawili się na manifestacji.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *