Wyblakłe Anioły – utwór dedykowany ś.p. Alfie’emu Evans

Utwór “Wyblakłe Anioły” dedykowany Ś.P. Alfie’emu Evans, który odszedł do domu Ojca o godz. 3.30 czasu polskiego w sobotę 28.04.2018r.

Dominik Gudowski znany jako Sova.  Jest młodym (28 lat) ambitnym i pełnym pasji do tego co robi, twórcą wartościowej muzyki patriotycznej. Historia Alfie’go, tak bardzo poruszyła jego serce, że postanowił upamiętnić małego bohatera i napisał dla niego piosenkę, którą zaśpiewał wraz z Alicją Chmielewską.

Utwór dedykowany jest również dzieciom, które nie dostały szansy obrony własnego życia.

 

Mały Alfie cierpiał na nieznaną chorobą neurologiczną, w wyniku której w znacznym stopniu został uszkodzony jego mózg. We wtorek 23 kwietnia na mocy decyzji sądu został odłączony od respiratora. Po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie chłopiec oddychał samodzielnie.

Historia chłopca poruszyła ludzi z całego świata. W sprawę włączył się również Ojciec święty Franciszek. Watykan zgodził się przyjąć dziecko, by podjąć darmową terapię w jednej z klinik. Chłopiec otrzymał nawet włoskie obywatelstwo. Niestety, brytyjski sąd nie wyraził zgody na zabranie dziecka ze szpitala.

W walkę o życie chłopczyka, włączyli się tłumnie Polacy. Nie tylko towarzyszyli rodzicom dziecka, ale także udzielali pomocy prawnej a nawet porad medycznych. Organizowano także liczne spotkania modlitewne w Polsce pod ambasadami Wielkie Brytanii.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *