V Pielgrzymka Młodzieży Wszechpolskiej na Jasną Górę. RELACJA

W sobotę 14 kwietnia 2018 odbyła się V Pielgrzymka Młodzieży Wszechpolskiej na Jasną Górę. W sanktuarium zgromadzili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, oraz Ruchu Narodowego. Hasło przewodnie pielgrzymki to: Wolność, Wiara, Nacjonalizm.

V Pielgrzymka Młodzieży Wszechpolskiej na Jasną Górę odbyła się w warunkach przepięknej  wiosennej pogody. Zanim rozpoczęła się pielgrzymka członkowie i sympatycy środowiska narodowego, wzięli udział w Zjeździe Zwyczajnym Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska, który odbył się w Kłobucku – 15 km od Częstochowy.

Po jego zakończeniu dalsza część dnia przebiegała już na Jasnej Górze. O 16.45 rozpoczęła się Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, którą odprawił i homilię wygłosił ks. prałat dr. Roman Adam Kneblewski.

Po zakończeniu Mszy, uczestnicy udali się do Auli Ojca Kordeckiego na Konferencje. Ciekawe i mądre referaty wygłosili m.in. nowo wybrany prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski, ks. Roman Adam Kneblewski, czy Krzysztof Bosak.

Przemòwienie nowego prezesa MW na temat motywacji w działalności

Geplaatst door Młodzież Wszechpolska op zaterdag 14 april 2018

Zostali również uroczyście udekorowani spinkami Organizacji nowi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej.

Po konferencji nastąpiła godzinna przerwa, w czasie której można było uczestniczyć w bieżących nabożeństwach w sanktuarium, lub zwiedzać Jasną Górę.

O godzinie 21 uczestnicy spotkali się ponownie w Kaplicy, gdzie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

Ostatnim wydarzeniem Pielgrzymki była specjalnie przygotowana Oprawa, wykonana przez Wszechpolaków u stóp pomnika kard. Wyszyńskiego. Przejmujące hasła patriotyczne i narodowe, najczęściej zaczerpnięte z pism Prymasa Tysiąclecia, wypisano na ogromnych transparentach. Następnie zostały one podświetlone ogniami sztucznymi.

A oto relacja filmowa pokazująca wydarzenie. Widać, że odbyło się bez żadnych problemów, wbrew temu co mówią niektóre media. Wszystko było w jak największym poziome zgodne z Bogiem – wiarą, i miłością do Naszego kraju.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Geplaatst door Marsz Niepodległości op zaterdag 14 april 2018

 

Artykuł sporządzony przez: Niezłomny Patriota

Źródło: Adam P. Foto

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *