Hubert Ernst Zafke niemiecki SSman

Hubert Ernst Zafke niemiecki SS-Unterscharführer z czasów II wojny światowej pełniący służbę w niemieckich-nazistowskich obozach koncentracyjnych KL Sachsenhausen, KL Neuengamme oraz KL Auschwitz-Birkenau.

 

Za młodu brał udział w zamordowaniu 3681 osób w obozie koncetracyjnym. Dzisiaj udaje szarego, niewinnego człowieka i skarży się na swoje zdrowie…

Urodził się w 1920 roku w rodzinie rolnicznej na terenie Pomorza.

 Mieszkał w Schönau, gdzie uczęszczał do gimnazjum i szkoły rolniczej. W 1933 roku wstąpił do Hitlerjugend, a w 1939 roku do SS i przeszedł szkolenie w KL Dachau. W czasie II wojny światowe służył w kilku niemieckich-nazistowskich obozach koncentracyjnych jak członek personelu medycznego. Po wojnie został zatrzymany przez Brytyjczyków i przekazany stronie polskiej. W marcu 1948 roku został skazany na cztery lata pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Krakowie za przynależność do SS i swoją służbę w KL Auschwitz w ramach jednego zprocesów załogi Auschwitz-Birkenau przed sądami polskimi.

Po zwolnieniu z więzienia osiadł w Gnevkow, w ówczesnym NRD. Zajmował się produkcją i sprzedażą produktów rolnych oraz pestycydów. Ożenił się i miał czterech synów. Na początku 2015 roku został oskarżony przed sądem krajowym w Neubrandenburgu, w kraju związkowymMeklemburgia-Pomorze Przednie opomocnictwo w zamordowaniu 3681 osób zagazowanych w komorach gazowych Auschwitz-Birkenau w okresie jego służby w obozie.  29 lutego 2016 roku proces zawieszono ze względu na stan zdrowia oskarżonego.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *