Ruch Narodowy Konin oraz Ruch Narodowy Wielkopolska zaprasza na coroczny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Każdy dzień jest dobry, aby w odpowiedni sposób ukłonić się historii. Jednak nasz kraj obfituje w wydarzenia, które zasługują na szczególne upamiętnienie. Początek marca jest do tego doskonałą okazją. Ruch Narodowy Konin oraz Ruch Narodowy Wielkopolska, zaprasza do wzięcia udziału w konińskim marszu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 27 lutego.

Marsz rozpoczynamy Mszą Świętą w parafii św. Wojciecha na Morzysławiu o godzinie 17: 15.

Następnie maszerujemy w kierunku pomnika Żołnierzy Batalionu Pociąg, ul. Blaszaka.

Przyjdź, aby razem z Nami oddać hołd tym, którzy nie wahali się oddać swojego życia za Naszą wolność!

Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

https://fb.me/e/1bRxo2cZ4

Plakat wydarzenia

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień 1 marca jeszcze do niedawna nic ogółowi Polaków nie mówił. 1 marca 1951 r. w piwnicy mokotowskiej umierali z rąk kata wybitni polscy oficerowie, członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN. Śp. prezes IPN Janusz Kurtyka zabiegał o to, by dzień ich śmierci był dniem pamięci o wszystkich “Wyklętych”.

IV Zarząd był ostatnią ogólnopolską strukturą niepodległościową, wywodzącą się bezpośrednio z Polskiego Państwa Podziemnego, z Armii Krajowej.

“Społeczeństwo, które strzela, nigdy się nie da zbolszewizować. Bolszewizacja zapanuje, dopiero gdy ostatni żołnierze wychodzą z ukrycia i posłusznie stają w ogonkach. Właśnie w Polsce gasną dziś po lasach ostatnie strzały prawdziwych Polaków, których nikt na świecie nie chce nazywać bohaterami” – pisał Józef Mackiweicz w londyńskich “Wiadomościach” w 1947 roku, kiedy w Polsce, po sfałszowanych wyborach i ogłoszonej przez komunistów “amnestii”, ujawniali się kolejni żołnierze antykomunistycznego podziemia zbrojnego, walczący o niepodległość Polski zagarniętej przez Sowietów.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Żołnierze polskiego podziemia antykomunistycznego – ich działalność miała zostać zdławiona tuż po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie. Poddawani nieustającym represjom, oskarżani przez aparat propagandy – nie poddali się. Ich cicha wojna trwała od 1944 do 1963 roku, kiedy to śmierć poniósł ostatni z walczących, Józef Franczak “Lalek”.

Czytaj więcej: http://niezlomnypatriota.pl/1-marca-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych/