Młodzież Wszechpolska MW

Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głownie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu.

 

Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyli z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW zginął w obozie koncentracyjnym Auchwitz.

Młodzież Wszechpolska chce odbudować potencjał Ruchu Narodowego. Wierzą, że wkrótce oni, nowe pokolenie, będą nadawać ton życiu w naszym kraju. Działają aktywnie w całej Polsce. Nie kierują  się chęcią zysku. Łączą tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Tworzą ciekawą alternatywę dla bezczynności. Miarą wszechpolaka jest aktywność.

Wyznaczają szeroki katalog obowiązków względem Narodu i Ojczyzny. Prowadzą ożywioną pracę formacyjną na cotygodniowych spotkaniach, podczas akcji bezpośrednich, w czasie obozów szkoleniowych i rekreacyjnych.

Przed unijnym referendum informowali o niekorzystnych aspektach integracji. Sprzeciwiamy się dalszej biurokratyzacji UE. Bierzemy udział w licznych debatach. Ostatnio zorganizowali w Berlinie pikietę przeciw zakłamującej historię wystawie Eriki Steinach.

Stawiają  na edukacje i kulturę. Wydają własne pisma i książki, tworzą serwisy internetowe, wspierają zespoły muzyczne, dbają o pomniki i groby żołnierzy polskich, wspomagają kwesty na rzecz odnalezienia szczątków Żołnierzy Wyklętych. Ich poglądy stają się obecne w świadomości wielu Polaków.

Piosenka autorstwa Evtis-a  – “Młodzież Wszechpolska”- bardziej zobrazuje ich działalność na rzecz dobra Polski.

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *