Marsz Niepodległości 2018 – hasło w tym roku ściska za serce!

11 listopada, to wyjątkowy dzień dla Polaków. Ten dzień jest jeszcze bardziej szczególny, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 100 lat Niepodległej Polski! Dlatego organizatorzy ogłosili specjalne hasło, aby pobudzić serce Polaków! Brzmi ono: Bóg, Honor, Ojczyzna!

Hasło “Bóg, Honor, Ojczyzna” oznacza tożsamość Polaków, to hasło odróżnia nasz naród od innych narodów.

Próby odcinania się od któregokolwiek z elementów tego hasła niszczy polskość w samych podstawach, w korzeniach. Świadomość istnienia elementów tego hasła można odnaleźć w całej historii Polski. W tej najlepszej, narodowotwórczej części historii Polski. Trzymanie się tego hasła pozwala na przetrwanie narodu polskiego.

Dlatego wszyscy Dumni Polacy, będą maszerować 11 listopada, przez ulice Warszawy z okrzykami Bóg, Honor, Ojczyzna.

Na marsz został oficjalnie zaproszony przez narodowców Pan prezydent Andrzej Duda.

Niepodległość to wartość bezcenna ponieważ my Polacy, bardzo długo walczyliśmy o nią, 123 lata byliśmy pod zaborami.

Najpierw w 1772 roku przez Rosję, Prusy i Austrię nastąpił pierwszy rozbiór Polski, następnie Rosja i Prusy w 1793 roku dokonali drugiego rozbioru, a dwa lata później w 1795 roku do dwóch stałych okupantów dołączyła ponownie Austria.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.

Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

 

Jedź na Marsz z Młodzieżą Wszechpolską!
Wypełnij Formularz Zgłoszeniowy
http://wyjazdy.mw.org.pl/

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *