Marsz Niepodległości 2017 – My chcemy Boga!

marsz niepodległosci 2017

11 listopada 2017r. (sobota) ponownie jak co roku spotykamy się w Warszawie. Pokażemy Europie oraz światu naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Hasło przewodnie w tym roku to: „My chcemy Boga!”.

Niepodległość to wartość bezcenna ponieważ my Polacy, bardzo długo walczyliśmy o nią,
123 lata byliśmy pod zaborami. Najpierw w 1772 roku przez Rosję, Prusy i Austrię nastąpił pierwszy rozbiór Polski, następnie Rosja i Prusy w 1793 roku dokonali drugiego rozbioru, a dwa lata później w 1795 roku do dwóch stałych okupantów dołączyła ponownie Austria.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

Dlatego co roku Polacy upamiętniają  poprzez marsz przez Warszawę, ten tak ważny dla Nas dzień, bowiem naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.

Rozpoczęcie i start marszu

Rozpoczynamy o godz. 12.00 Mszą św . w tzw rycie trydenckim, która zostanie odprawiona w Parafii Rzymskokatolickiej św. Barbary – ul. Nowogrodzka 51 w intencji Ojczyzny i poległych za wolną Polskę.

Start Marszu o godz. 15.00 Warszawa Rondo Dmowskiego. Zakończenie na błoniach PGE Narodowy ok. 19.00.

Dołącz do Nas i  ramię w ramię pójdźmy przez Warszawę!

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/151806998757353/

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

Wszyscy na Marsz!

Źródło: https://marszniepodleglosci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *