Daj Piotrkowi szansę na normalnie życie! Twoja pomoc może wiele zdziałać

      Piotrek urodził się 9 października 2017 roku jako zdrowe dziecko. Pierwszy rok życia upłynął nam beztrosko. Kiedy Piotruś skończył 14 miesięcy i miał zacząć swoją przygodę ze żłobkiem, nagle okazało się, że zachorował na zespół nerczycowy objawiający się białkomoczem, obrzękami na całym ciele oraz wodobrzuszem. Jednego dnia cały nasz świat obrócił się  o 180 stopni.

           Niestety, mimo natychmiastowej pomocy  i podjętego leczenia, Piotrek nie reagował i nie reaguje nadal na podawane leki. Otrzymuje sterydy i bardzo silne leki immunosupresyjne, które powodują brak odporności, przez co Piotruś narażony jest na częste infekcje. Dziś już wiemy, że Piotrek nie będzie kontynuował swojej przygody w żłobku, ani także w przedszkolu. Nie wiemy, co będzie dalej. Przyszłość Piotrka to wielka niewiadoma. Musimy na niego uważać, strzec przed każdą możliwą infekcją, która może prowadzić do poważnych komplikacji.

       W maju 2019 roku Piotrek miał zrobioną biopsję nerek, w której stwierdzono zmiany o typie ogniskowego i segmentalnego stwardnienia kłębuszków nerkowych oraz przewlekłe uszkodzenie śródmiąższu i cewek, co oznacza, że nerki Piotrka są już nieodwracalnie uszkodzone. Brak reakcji na leczenie powoduje powolne dążenie do skrajnej niewydolności nerek. Kiedy do niej dojdzie, konieczne będą dializy, następnie przeszczep obydwu nerek. Leki, które Piotrek przyjmuje, mają spowolnić ten proces. Niestety są bardzo drogie. Niektóre nie są refundowane, niektóre sprowadzamy z zagranicy, z Niemiec i Austrii – jest szansa, że mogą pomóc. Ponieważ jest to choroba autoimmunologiczna, będziemy potrzebowali środków finansowych na dalsze badania, mające na celu znalezienie przyczyny choroby naszego syna.

Nigdy nie prosiliśmy o pomoc, zawsze staraliśmy się jakoś sobie radzić i uważaliśmy, że są osoby bardziej potrzebujące niż my. Jednak w obliczu postępującej choroby, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe w dalszej diagnostyce i leczeniu naszego syna.

Osoby, które zechcą nam pomóc, prosimy o:

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl
  1. Przekazanie 1% podatku, wpisując w formularzu KRS: 0000037904
    w rubryce „Informacje uzupełniające”, Сel Szczegółowy 1% – 36867 Kosowski Piotr.

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych.

Dla osób chcących przekazać darowizny:

Numer rachunku bankowego: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 w tytule wpłat prosimy podać 36867 Kosowski Piotr.