Polacy Słuchają Bastiego – STOP Cenzurze!

 

Polacy Słuchają Bastiego – STOP Cenzurze! – tak właśnie nazywa się utworzone przez Małopolskich Patriotów wydarzenie na portalu Facebook.  Ma ono na celu przeciwstawienie  się cenzurze patriotycznych  piosenek,  którą nakłada portal YouTube. Tym razem ofiarą ich działań padł Basti – twórca między innymi takich piosenek jak “Krwawy sierpień”, “Sens”, “Wroga Krew”.

 

Portal YouTube szykanuje Bastiego, jednego z najbardziej znanych muzyków narodowych.

YouTube masowo zdejmuje Bastiemu możliwość zarabiana na klipach argumentując swoją decyzję treścią:
-„Wyłączyliśmy możliwość generowania przychodów przez Twój film, ponieważ zawiera on treści, które mogą być nieodpowiednie do celów reklamowych”– napisał YouTube w krótkim uzasadnieniu.

Przypomnijmy, że treści, które przekazuje Zbigniew Woźniak – Basti to m.in przedstawienie realnego zagrożenia wynikającego z przyjęcia imigrantów do Europy, śpiewa o prawdzie historycznej, nawiązuje do niemieckich, a nie polskich obozów zagłady, Żołnierzy Wyklętych, a także porusza problemy, z którymi utożsamia się spora część Polaków!

Basti dla superfakty.pl:

Jestem teraz trochę zły – tymi słowami raper skomentował całe zdarzenie. – To niby drobnostka, ale tego typu praktyki spowodują, że artyści niezależni, którzy przekazują niewygodne treści przestaną nagrywać swoje utwory. Koncerty dla Polaków w Wielkiej Brytanii miewam też utrudniane. Zdarzyło się, że na skutek nacisków środowisk lewicowych i brytyjskiej policji nie zagrałem nawet w zaplanowanym miejscu imprezy charytatywnej dla chłopca chorego na raka. YouTube blokuje zarabianie. Facebook banuję. Faktem na tych portalach staje się cenzura? Tak chcą prowadzić nacisk, aby nie nagrywać czegoś, co nie zgadza się z ich ideologią? A to podobno w Polsce nie ma wolności słowa? Chcę wierzyć, że tak nie jest! Nie obrażam nikogo. Nie namawiam do przemocy. Dbam o poziom artystyczny. Moje utwory to swego rodzaju wypowiedź obywatelska.

Nasze wydarzenie to sprzeciw wobec barykadzie ust panującej już na Facebooku, a pojawiającej się na YouTube!
Rozpoczyna się od blokowania możliwości zarobkowych a skończy się na usuwaniu kont artystom niepoprawnym politycznie.

Zwarci i zjednoczeni musimy sprzeciwić się takim działaniom – Organizujemy jak najwięcej osób na wydarzeniu, aby wspólnie masowo realizować cele podawane przez organizatora — mówią Małopolscy Patrioci

Cel Pierwszy:

W odpowiedzi fani zaproponowali akcję “Polacy słuchają Bastiego. Rozsyłamy linki do piosenek Bastiego swoim znajomym z prośbą o przesłuchanie codziennie jednej. Jeśli im się spodoba nasi znajomi powinni rozesłać linki do kolejnych znajomych i zaproponować podobne działanie. Fani mają nadzieję, że wygenerowana oglądalność będzie już „odpowiednia” dla reklamodawców. Uzasadniają, że skoro Basti śpiewa dla nich i Polski to teraz my musimy go wesprzeć.”

Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy. Kup eBooka już dziś w wybranych księgarniach tekst alternatywny Jakiej Lampy Potrzebujesz? LampyDeccor.pl

STOP CENZURZE!!!

Kliknij w link i weź udział w obronie Bastiego:

https://www.facebook.com/events/1901642026821550/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2229%22%2C%22ref_notif_type%22%3A%22event_calendar_create%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&notif_t=event_calendar_create&notif_id=1505475683966719

 

 

Źródło tekstu: Wydarzenie na Facebooku – organizowane przez Małopolskich Patriotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *